Proje Grupları


ARAŞTIRMA VE BİLGİ YÖNETİMİ

AMAÇ
• Gayrimenkul sektörünün her alanındaki kadın çalışanların durum ve ihtiyaçlarının tespit edilmesi;
• Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformunun hedefleri doğrultusunda, stratejilere yön vermek ve ilgili paydaşlarla paylaşmak amacıyla farklı kaynaklardan birincil ya da ikincil araştırmalar yapmak ve bilgi paylaşımında bulunmak;
• Kadın başlığı içinde yurtiçi ve uluslararası yapılan tüm araştırmaları düzenli olarak takip etmek ve raporlamak.

AKSİYON ADIMLARI
o 2019 yılında 3 aşamalı bir Araştırma Projesinin sektörle paylaşılması planlanmaktadır.


Diğer Proje Grupları

slide 7
slide 6
slide 2
slide 8
slide 9
slide 10
slide 11
slide 12
PINAR ERSİN KOLLU

1994 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Pınar Ersin Kollu’nun, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans derecesi bulunmaktadır. 2000 yılında İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş’de göreve başlayan Kollu, Şirketin Hukuk Müşavirliği ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü' nden sorumlu Grup Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.
ABDURRAHMAN ARIMAN

Abdurrahman Ariman, Robert Koleji Makine Mühendisliği eğitimini, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri İşletmesi Masterı ile sürdürmüş ve İstanbul Teknik Üniversitesi İktisat Doktorası ile tamamlamıştır. Çeşitli dernek ve sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik ve danışmanlık, üniversitelerde öğretim üyeliği, özel sektör kuruluşlarında yöneticilik, gazetelerde köşe yazarlığı yapan Ariman, 2013 yılından itibaren Urban Land Institute Türkiye Koordinatörlüğünü üstlenmiştir.
AYŞE HASOL ERKTİN

Harvard University Graduate School of Design mezunu olan Ayşe Hasol Erktin, Boğaziçi Üniversitesi’nden işletme yüksek lisansını, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden mimarlık lisansını almıştır. Ayşe Hasol Erktin HAS Mimarlık Ltd. çatısı altında küresel uzmanlıklar içeren çeşitli konut, ofis, otel ve sağlık projelerini yönetmektedir.
BUKET HAYRETÇİ

Buket Hayretci Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümü mezunudur. Aareal Bank AG Istanbul Temsilciliğinde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.
BURÇİN YILDIRAN

Yıldız Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nü bitirdikten sonra, Rotterdam Erasmus Üniversitesi’nde  Avrupa Metropolitan Bölge Yönetimi konusunda yüksek lisans yapmıştır. Kariyerinde yerli ve yabancı firmalarda yöneticilik deneyimleri bulunan Burçin Yıldıran Sezen, Şubat 2017’den beri gayrimenkul sektöründe 50 yıllık deneyime sahip Aşçıoğlu Grubu'nda İş Geliştirme Direktörlüğü görevini sürdürmektedir.
DİDEM ERENDİL

London School of Economics (LSE) Yüksek Lisans, İstanbul Bilgi Üniversitesi E-MBA ve Bilkent Üniversitesi Lisans diploması sahibi Didem Erendil, 12 yıldan fazla süredir Gayrimenkul Yatırım ve Danışmanlık alanında profesyonel olarak görev yapmakta olup 2017 yılında CIRCLE Real Estate Consulting şirketini kurmuştur. CIRCLE bünyesinde yerel ve uluslararası geliştirici, yatırımcı, mal sahibi, yatırım fonu ve aile ofislerine Türkiye ve EMEA Bölgesi’nde gayrimenkul yatırımları konusunda ortaklıklar, alım/satım, satış-geri kiralama, finansman ve durum tespiti çalışmalarında danışmanlık yapmaktadır.
ELVAN OKTAR

"Elvan Oktar, liseyi TED Ankara Koleji'nde tamamlamasının ardından Amerika'da De Anza Collage'da işletme eğitimine başlamış ve 1992'de ODTÜ İşletme Bölümü'nden mezun olmuştur.
Yaklaşık 2 sene Kanada'da Revenue Canada'da İnsan Kaynakları Uzmanı olarak görev yaptıktan sonra 1994 yılından itibaren araştırma sektöründe çalışmaktadır. 1994 - 2002 yılları arasında STRATEJİ|MORI'de çeşitli kademelerde çalışmış ve Genel Müdürlüğü döneminde şirketin GfK Group'a satış aşamalarında bulunmuştur. Daha sonra GfK Türkiye'de önce danışman ardından Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Oktar, 2006 yılında uzun süredir birlikte çalıştığı ortaklarıyla ERA Research & Consultancy'i kurmuştur. Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde araştırma dersini vermektedir.
Oktar, Çocuklar Gülsün Diye Derneği’nin kurucu ortağı ve Başkan Yardımcısı’dır. TÜAD (Türkiye Araştırmacılar Derneği) Yönetim Kurulu üyesi ve ESOMAR Türkiye Temsilcisidir. Ayrıca Dadı Mutfakta’nın kurucu ortağıdır.
ESER ÖZBAY

Yüksek Öğrenimini Marmara Üniversitesi, İşletme Bölümü / Uluslararası Pazarlamada tamamlayan Eser Özbay, Paris’te Academie Accor’da Marka Yönetimi eğitiminin ardından Sabancı Üniversitesi’nde “Executive MBA” yapmıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme Yüksek Lisans Programında “Pazarlama Yönetimi” dersleri de veren Eser Özbay, Aralik 2016'dan bu yana sebest olarak Gayrimenkul Gelistirme ve Yonetim Danismanligi yapmaktadir
FATMA ÇELENK

Mimar Sinan Üniversitesi mezunu olan Fatma Çelenk, 2008’de Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü olarak atananmıştır ve halen Gayrimenkul, Enerji, Döküm ve Çimento Gruplarındaki şirketlerin iletişim faaliyetlerinin yürütülmesinden sorumludur.
FUSÜN PHILIPSON

Füsun Yılmaz-Phillipson, İstanbul'da Yıldız Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünde mimar ve şehir plancısı olarak eğitim almış ve bunu Londra'da Satış ve Pazarlama eğitimi ile takip etmiştir. 2005 yılında kurduğu FYP Proje Geliştirme Pazarlama Satış A.Ş de kurucu ve yöneticisi olarak çalışmaktadır.
HARİKA TANRILI UYANIK

1994 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Yüksek Lisans mezunu olan Harika Uyanık Tanrılı, yaklaşık 25 yıldır iş hayatında ve sivil toplum örgütlerinde sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak görev almıştır. 18 yıldır Arup Türkiye'de çalışmakta olup Proje Yönetim Grubunda Associate Director olarak görevini sürdürmektedir.
MELDA BAYRAKTAROĞLU

Berlin merkezli Yatırım Şirketi Mikare’nin Gayrimenkulden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olan Melda Bayraktaroğlu, 2014 yılında Tayfun Demirören tarafından kurulan ve faaliyet alanları gayrimenkul ve çevreye duyarlı alternatif madencilik olan Mikare’nin tüm projelerinde Proje Geliştirme ve Tasarım Yönetimi, Satış ve Pazarlama faaliyetlerinden sorumludur. Çalışma hayatına 1996 yılında Alarko Turizm Gurubu'nda Ürün Yöneticisi olarak başlayan Bayraktaroğlu, özellikle marka konumlandırma, satış ve pazarlama konularında gösterdiği başarı ile önce Marka Müdürü, sonrasında İş Geliştirme Müdürü olarak kariyerinde hızlı bir yükseliş yaşadı. Garanti Bankası Bonus Card bünyesinde Pazar Ortakları departmanında görev alan Bayraktaroğlu, Turizm, Sağlık, Yeme ve İçme sektörlerinden sorumlu müdür olarak görev aldı. Gayrimenkul ve otel yatırımlarına uluslararası alanda hizmet veren Servotel’de Yönetim Kurulu Üyesi olan Melda Bayraktaroğlu 2005 yılından itibaren strateji ve operasyon yönetimi dâhil olmak üzere, şirketin bu alanda danışmanlık verdiği tüm gayrimenkul projelerinin faaliyetlerini yürüttü. Proje konumlandırma, markalama, fizibilite verileri ile pazarı yorumlama, ürün niteliği ve satış- pazarlama stratejilerini belirleme ve pazarlama konularındaki uzmanlığıyla Türkiye’nin en başarılı projelerini yöneten Bayraktaroğlu’nun birçok marka projenin gelişiminde de imzası bulunuyor. Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Bayraktaroğolu, London School of Economics'te uluslararası pazarlama stratejileri eğitimi aldı ve uzmanlık alanını gayrimenkul alanında ürün geliştirme, satış ve pazarlama olarak belirledi.
NEŞECAN ÇEKİCİ

Marmara Üniversitesi İİBF -İktisat Bölümü mezunudur. İstanbul Üniversitesi'nde Para/Banka Anabilim Dalında Yüksek Lisans eğitiminin ardından, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadi Enstitüsü İşletmecilik İhtisasını da yaparak akademik kariyerini tamamlamıştır.1995 yılında gayrimenkul sektörüne adım atan Neşecan ÇEKİCİ, Epos Gayrimenkul Danışmanlık ve Değerleme A.Ş' nin kurucusu ve yönetici ortağıdır.
ŞENAY AZAK MATT

Şenay Azak-Matt, Almanya/Konstanz, University of Applied Sciences ve İngiltere, Coventry University mezunudur.Aareal Bank AG’nin İstanbul Temsilciliğinin Genel Müdürüdür.
GAMZE BAYRAKTAROĞLU

BURCU ALTINIŞIK

SEDA MARMARA

BEGÜM KAYA

GİZEM AKDOĞAN

SEVDA ALKAN

ÖZLEM SÜMER BÜYÜKABACI

ÖZLEM GÖKÇE